Wady i zalety picia zielonej herbaty

Zielona herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na całym świecie. W jej piciu przodują oczywiście kraje azjatyckie, gdzie tradycja jej przyrządzania sięga niemal pięciu tysięcy lat. Zielona herbata to esencja zdrowia i urody. Jakie są jej właściwości i czy warto ją pić?

Zielona herbata zalety i wady

Regularne picie zielonej herbaty niesie wiele korzyści dla naszego organizmu. Ma ona działanie antyoksydacyjne, a także spala zbędną tkankę tłuszczową. Ponadto udowodniono, że skutecznie przeciwdziała wielu poważnym chorobom, które powszechnie występują na całym świecie, jak miażdżyca, demencja lub nowotwory. Oprócz tego, dzięki zawartości teiny potrafi pobudzać równie dobrze, jak kawa. Warto pamiętać natomiast, że odpowiednie jej zaparzanie może przynosić wprost przeciwne rezultaty, prowadząc do wyciszenia i uspokojenia.

Niestety, nawet tak zdrowy napój ma swoje wady. Zawarte w herbacie taniny mogą powodować podrażnienia żołądka, zwłąszcza jeśli wypijemy ją z samego rana na czczo.

Udowodniono również, że wypłukuje ona wapń z organizmu, mogąc być przyczyną osteoporozy. A zbyt intensywne spożywanie jej wiąże się z nadmierną pobudliwością, nerowością, ale też bólami głowy, bezsennością.

Dlatego też, jak we wszystkim, warto zachować zdrowy rozsądek i pić maksymalnie 3-4 filiżanki dziennie.

 

You may also like...

Comments are closed.