Jak zwabić kolibry do ogrodu

Kolibry to bardzo słodkie i urocze zwierzęta, które przyciągają wszystkich. Są nie tylko symbolem wiosny, ale także jednym z najlepszych zwierząt domowych, jakie można posiadać.

Można je trzymać na podwórku lub kupić jako zwierzęta domowe, ale jeśli chcesz je trzymać na podwórku, musisz się nimi odpowiednio zaopiekować. Dobry ogród to doskonałe miejsce do trzymania tych stworzeń, ale nie wszystkie ogrody są dla nich odpowiednie.

Musisz zrozumieć ich potrzeby i zapewnić im odpowiedni ogród, aby mogły wieść szczęśliwe życie. Poniżej znajdują się informacje, które należy znać, zanim zacznie się hodować kolibry w ogrodzie.

1. Wielkość ogrodu

Kolibry wymagają przestronnego ogrodu. Potrafią łatwo latać i mają ogromny apetyt, więc potrzebują przestrzeni, aby się wyżywić.

2. Karmienie

Konieczne jest podawanie im różnorodnego pokarmu. Muszą mieć do jedzenia różne owoce i warzywa, ale nie wszystkie rodzaje roślin są dla nich odpowiednie.

3. Miejsce gniazdowania

Kolibry lubią budować gniazda i potrzebują miejsca, w którym mogą ukryć swoje jaja. Możesz użyć małej klatki i umieścić ją w pobliżu kwiatów, ale upewnij się, że jest ona wystarczająco mocna, aby wytrzymać ciężar ptaka.

4. Ogród

Kolibry potrzebują zdrowego ogrodu, wolnego od pestycydów i środków owadobójczych. Owady mogą zaszkodzić maluchom, dlatego należy zadbać o tę kwestię.

Podsumowanie:

Oto punkty, o których należy wiedzieć, zanim zacznie się hodować kolibry w ogrodzie. Jeśli chcesz je przyciągnąć, powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie te punkty.

You may also like...

Comments are closed.