Jak uprawiać drzewa owocowe na małej przestrzeni

Szukasz łatwego sposobu na uprawę drzew owocowych? Jeśli chcesz uprawiać jabłka, winogrona, śliwki, gruszki, pomarańcze, a nawet brzoskwinie, możesz to wszystko robić na małej przestrzeni. W rzeczywistości można je uprawiać nawet na balkonie.

Przestrzeń, w której mieszkasz, i ogród, który posiadasz, mogą być doskonałym miejscem do posadzenia własnych drzew owocowych.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rodzaj drzew, które mogą rosnąć w małych pomieszczeniach. Należy wybrać drzewa karłowate, ponieważ nie zajmą one dużo miejsca w ogrodzie. Mniejszy rozmiar drzewa daje także możliwość przycinania go tak, aby zmieściło się na małej przestrzeni.

Oto 7 najważniejszych wskazówek, których należy przestrzegać, aby uprawiać drzewa owocowe na małej przestrzeni.

1. Zrób głębokie dołki

Jeśli masz mały balkon lub patio, wykop dołki na tyle głębokie, aby bez problemu można było uprawiać drzewa. Wykopanie wystarczająco głębokich dołów uchroni Cię także przed przyszłymi problemami.

2. Wybierz właściwą glebę

Możesz wybrać odpowiedni rodzaj gleby do małej przestrzeni. Jeśli masz balkon, możesz użyć gleby z balkonu, która jest dobra do uprawy drzew owocowych.

3. Dodaj trochę kompostu

Kompost to najlepsza i najbardziej przydatna gleba dla drzew owocowych. Jeśli masz ogród, możesz dodać kompostu do swojego ogrodu lub możesz go nawet kupić na lokalnym rynku.

4. Odpowiednia pielęgnacja drzew

Należy zadbać o prawidłową pielęgnację drzew i regularne podlewanie. Odpowiednia gleba jest bardzo ważna dla drzewa. Trzeba więc utrzymywać ją w stanie wilgotnym i pozwolić korzeniom swobodnie się rozrastać.

5. Przycinanie drzewa

Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, musisz zadbać o przycinanie drzew. Drzewa należy przycinać jak najwcześniej, a jeśli tego nie zrobisz, będziesz mieć problem z owocami.

6. Zapewnij drzewom owocowym odpowiednią przestrzeń

Jeśli planujesz uprawę własnych drzew owocowych, upewnij się, że zapewnisz im wystarczająco dużo miejsca. Jeśli nie zapewnisz drzewom wystarczająco dużo miejsca, będą rosły w złym kierunku.

7. Prawidłowe sadzenie drzew

Prawidłowe sadzenie drzew to jedna z najważniejszych rzeczy w przypadku drzew owocowych. Drzewa należy sadzić w taki sposób, aby pasowały do przestrzeni, którą dysponujesz.

Wnioski:

Oto 7 najważniejszych wskazówek, których należy przestrzegać, aby uprawiać drzewa owocowe w małych pomieszczeniach. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, z pewnością uzyskasz piękny ogród z owocami.

 

You may also like...

Comments are closed.