Jak uprawiać cebulki kwiatowe jesienią

Nie jest tajemnicą, że sadzenie cebulek na wiosnę jest najbardziej efektywnym sposobem uprawy kwiatów. Jeśli jednak zdecydowałeś się posadzić cebulki jesienią, możesz wypróbować także tę metodę. Oto jak uprawiać cebulki kwiatowe jesienią.

1. Wybierz dobre miejsce

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego miejsca do sadzenia cebulek. Gleba powinna być bogata i żyzna, należy też wybrać ciepłe i słoneczne miejsce, gdzie będzie wystarczająca ilość promieni słonecznych. Najlepszym czasem na sadzenie cebulek jest jesień.

2. Przygotowanie podłoża

Przed posadzeniem cebulek należy przygotować glebę. Cebulki należy moczyć przez kilka dni, a następnie zasadzić w przygotowanej ziemi. Przed sadzeniem należy upewnić się, że gleba jest wilgotna, a podłoże lekko ciepłe.

3. Podlewanie roślin

Po posadzeniu roślin kolejnym krokiem jest ich podlewanie. Podlewanie jest konieczne, aby rośliny dobrze rosły.

4. Dodanie nawozu

Do doniczek należy dodać niewielką ilość nawozu i wody. Pomoże to roślinie lepiej rosnąć.

5. Osadzenie cebulek

Ostatnim krokiem jest zasadzenie cebulek. Po ustawieniu pozostaw je na kilka tygodni. Gdy korzenie cebulek staną się mocne, można je zasadzić.

Wnioski:

Jeśli planujesz uprawę kwiatów jesienią, to jest to najlepszy czas. Istnieje wiele rodzajów cebulek, które bardzo dobrze nadają się do sadzenia jesienią.

 

You may also like...

Comments are closed.