Jak uprawiać leniwą stokrotkę w ogrodzie?

Jeśli planujesz uprawę leniwej stokrotki w swoim ogrodzie, musisz wiedzieć, że jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem sadzenia leniwej stokrotki. Na tym blogu omówimy niektóre z tych ważnych rzeczy.

Sadzenie leniwej stokrotki

Przed rozpoczęciem sadzenia leniwej stokrotki w ogrodzie należy wiedzieć, że okres wegetacji tej rośliny trwa od wiosny do jesieni. Należy ją posadzić wczesną wiosną, a stokrotka zacznie rosnąć w ciągu miesiąca. Latem trzeba ją regularnie podlewać.

Aby zasadzić stokrotkę leniwą, należy najpierw wziąć doniczkę, umieścić w niej nasiona i przysypać je ziemią. Następnie należy trzymać je przez 2 tygodnie w ciemności, a potem wystawić na słońce i trzymać przez 1 tydzień.

Wysiewanie nasion

Przed wysianiem nasion należy pamiętać, że nasiona stokrotki leniwej są bardzo delikatne i potrzebują 7-8 dni, aby wykiełkować.

Najlepszą porą na wysiew nasion jest poranek lub wieczór. Należy pamiętać o zastosowaniu lekkiej gleby i przykryciu nasion plastikową płachtą.

Uprawa leniwej stokrotki

Jeśli udało Ci się wysiać nasiona, następnym krokiem jest wyhodowanie leniwej stokrotki. Należy trzymać ją w cieniu i podlewać niewielką ilością wody dwa razy w tygodniu.

Jeśli leniwa stokrotka zacznie wyglądać słabo, należy przenieść ją w miejsce nasłonecznione. Najlepszym sposobem na uprawę leniwej stokrotki jest gleba.

Wnioski:

Oto niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących uprawy leniwej stokrotki w ogrodzie. Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny.

 

You may also like...

Comments are closed.