Jak założyć ogród?

Naprawdę trudno jest znaleźć w mieście odpowiednie miejsce, w którym można założyć ogród. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak dostępność miejsca, zaopatrzenie w wodę, jakość gleby itp.

Większość osób woli kupić zestaw ogrodowy, który zawiera wszystkie wymagane elementy, dzięki czemu proces sadzenia będzie łatwy i bezproblemowy.

Zanim jednak kupisz jakikolwiek zestaw ogrodowy, musisz wiedzieć, że najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest jakość gleby. Przed zakupem zestawu ogrodniczego należy zbadać i przeanalizować glebę.

Oto 7 najważniejszych testów gleby, które należy wykonać przed założeniem ogrodu.

1. test poziomu pH

Poziom pH to najważniejszy aspekt jakości gleby. Przed zakupem jakiegokolwiek zestawu ogrodniczego należy zbadać poziom pH.

Gleba będzie miała różny poziom kwasowości, co będzie miało wpływ na wzrost roślin. Idealny poziom pH mieści się w przedziale od 6,5 do 7,2.

2. Zawartość fosforanów

Fosforany odgrywają ważną rolę w uprawie roślin. Jeśli chcesz uprawiać warzywa, musisz dodać do gleby fosforanów.

3. Azot

Azot to ważny składnik odżywczy, który jest wykorzystywany do pobudzania wzrostu roślin. Zalecany poziom azotu wynosi od 0,2 do 1,0 procent.

4. Potas

Potas jest minerałem niezbędnym do wzrostu roślin. Należy dodać potasu do gleby.

5. Wapń

Wapń to kolejny ważny minerał, który jest potrzebny do wzrostu roślin. Zalecana ilość wapnia wynosi od 1,5 do 3 procent.

6. Magnez

Magnez to kolejny ważny minerał, który jest potrzebny do wzrostu roślin. Należy dodać magnezu do gleby.

7. Żelazo

Żelazo to również ważny minerał, który jest potrzebny do uprawy roślin. Do gleby należy dodawać żelazo.

Wnioski:

Oto siedem najważniejszych testów gleby, które należy wziąć pod uwagę przed założeniem ogrodu. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o testach gleby, odwiedź poniższe łącze.

 

You may also like...

Comments are closed.