Nasze rośliny

Wszystko zależy czy chcesz produkować, czy też tylko handlować, a może chcesz produkować we własnym zakresie i zająć się ich handlem. Wiele możliwości.

Uprawa roślin ozdobnych

Warto dobrze przemyśleć swoją działalność, aby później nie mieć problemów. Często rozpoczynamy rozwój działalności od zainwestowania dużych pieniędzy z myślą, że za rok czy dwa zwrócą się one z nawiązką. Nie zawsze tak jest. W pierwszej kolejności myślimy o kredycie, wiele osób decyduje się na duże pieniądze, nie tylko spłata w ratach, do tego dochodzi zastaw domu, samochodu, mieszkania czy innej posiadłości.

Czy warto jest aż tak dużo inwestować? Czy nie jest to trochę skok na głęboką wodę? Niektóre osoby myślą, że uprawa roślin ozdobnych to takie nic. Zasiać i sprzedawać, jednak praca na tym się nie kończy. Przed wysianiem nasion trzeba przeprowadzić wiele zabiegów, które poprawią jakość naszej ziemi, a gdy rośliny będą rosły należy odpowiednio o nie dbać. Na końcu przychodzi zbiór i dystrybucja. Czy to wszystko? W pracy fizycznej może i tak, jednak dochodzi część umysłowa, a w tym podatki.

Jednym z najczęściej pobieranych jest oczywiście podatek VAT od roślin ozdobnych. Jednak to tylko podatek od sprzedaży, a co z pracownikami, opłatami za utrzymanie obiektu, własnym ubezpieczeniem, a także ubezpieczeniem naszej firmy. Dodatkowo należy doliczyć wszystkie inne koszty, najlepiej jednak z nimi poradzi sobie doświadczony księgowy, nie warto ryzykować nałożenie na naszą działalność ogromnej kary.

 

You may also like...

Comments are closed.