Podkarpacie pełne ciekawych zakątków

Na terenie Podkarpacia istnieje wiele skansenów i zabytkowych miejsc, dzięki którym choćby na chwilę można cofnąć czas i zobaczyć jak kiedyś wyglądało życie. Wakacje i wczesna jesień to idealny czas na liczne wycieczki i podróże, a więc warto planując wyprawę w kierunku Przemyśla, wstąpić do Pruchnika.
Początki miejscowości Pruchnik sięgają prawdopodobnie XIV wieku. W centrum miejscowości znajduje się unikatowy na skalę ogólnopolską rynek posiadający charakterystyczną drewnianą zabudowę. Miejsce ma zachowany oryginalny układ przestrzenny.

Pruchnik ma rynek, który przypomina ten lanckoroński. Najstarsze tutejsze budynki pochodzą z XVIII wieku. Uwagę warto zwrócić na „Stary kufer” czyli drewnianą budowlę, w której do dziś znajduje się sklep z pamiątkami i kawiarnia.
Obowiązkiem jest też Pruchnik wieża widokowa. Znajduje się ona na górze Lwa i ma 19 metrów. Wieża jest ogólnodostępna a z tarasu na 16 metrze podziwiać można całą malowniczą okolicę.

Na południe od tejże góry wiedzie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza o nazwie Wąwóz Lelos. Szlak ma 4, 1 km i prowadzi przez ciekawe przyrodniczo miejsca i zakątki w okolicy. Słup tatarski z okresu 1619 a 1629 r. to kolejny przystanek dla zwiedzającego.
Pruchnik- miejsce choć mało znane zachęca mnóstwem atrakcji.

You may also like...

Comments are closed.