Bezpieczeństwo na drodze

Babcie, dziadkowie, dorośli czy też dzieci. Każda z tych osób może być pieszym. Na co zwrócić uwagę, by czuć się bezpiecznie? Coraz popularniejsze akcje dotyczące odblasków dają ogromne efekty, to prawda, że w ciemności ciężko zauważyć kogoś idącego poboczem. Czy i Ty przestrzegasz przepisów?

Odblaski

Zbliża się zima, nieunikniona pora roku, dzień jest krótszy, a my powinniśmy znów pomyśleć o oznakowaniu siebie. W ciemności jadący kierowcy nas nie zauważą, a to już niewielki krok do tragedii. Warto na to zwrócić uwagę, w domu ktoś na nas przecież czeka czy to mąż, czy dzieci, a może ukochana mama. W obecnych czasach bardzo się śpieszymy zapominając o rozwadze, bezpieczeństwie i odpowiedzialności. Każdego dnia narażamy siebie na utratę zdrowia lub życia.

O czym myszą pamiętać piesi? Zagrożenia w obszarze niezabudowanym są bardzo duże. Jednak wielu z nich można uniknąć, stosując się odpowiednio do przepisów, zakazów i nakazów. Kilka z nich mówi o poruszaniu się pieszego. Należy pamiętać, w przypadku drogi gdzie jest brak chodnika osoby idące na nogach muszą chodzić poboczem, lub jak najbliżej krawędzi jezdni, a co ważne przeciwnie do kierunku jadącego samochodu. W kilku słowach piesi chodzą lewą stroną. Często idąc grupą zapominamy, że po jezdni należy poruszać się pojedynczo.

Te kilka zasad może uratować nasze zdrowie, a nawet życie. Nie warto ryzykować tak wiele, strata bliskiej osoby jest czym potwornym, na długo, a nawet na zawsze pozostawia ranę w sercu. Dzieci najbardziej przeżywają stratę rodziców, są oni dla nich całym światem. Warto myśleć o innych, nie tylko o sobie.

You may also like...

Comments are closed.